O nas

OBROKI to największy spożywczy rynek hurtowy na terenie Górnego Śląska, którym zarządza Śląski Rynek Hurtowy OBROKI Sp. z o.o. (dawniej Centrum Handlu Hurtowego Sp. z o.o.). Spółka jest administratorem obiektu, wynajmuje powierzchnie handlowo-magazynowe i biurowe, dostarcza inne dodatkowe usługi związane z najmem powierzchni oraz organizacją odpowiednich warunków dla funkcjonowania podmiotów prowadzących na terenie Rynku działalność handlową w obrocie krajowym i zagranicznym

  

Na Rynku OBROKI spotykają się uczestnicy działający na rynku hurtowym i detalicznym, którzy zawierają transakcje kupna - sprzedaży towarów masowych, wysoko standaryzowanych pod względem jakości i ilości.

Spółka posiada znaczącą pozycję na rynku hurtowym województwa śląskiego. Oferuje całodobowe, znakomite warunki do prowadzenia działalności handlowej w zwartym kompleksie obiektów dozorowanych przez całą dobę. Na cały kompleks handlowo-magazynowy o powierzchni 10 hektarów składają się 4 hale i 2 wiaty o łącznej powierzchni ponad 37 tysięcy mkw., mieszczące stanowiska handlowe i magazynowe oraz pomieszczenia biurowe. Do Hali III przeznaczonej do wysokiego składowania towarów przylega część biurowa, w której znajdują się pomieszczenia wyposażone w aneksy kuchenne, sanitariaty oraz infrastrukturę teleinformatyczną. Operatorzy prowadzą działalność handlową również pod wiatami posiadającymi dogodny wjazd i wyjazd po obu stronach, zapewniającym szybką dostawę, załadunek i wyładunek towaru. Poza głównymi halami na terenie Rynku OBROKI funkcjonuje także duża liczba mniejszych obiektów na tzw. Obrzeżach, na które składają się pawilony i boksy sprzedażowe. Ponadto na powierzchni 6,7 tys. mkw. funkcjonuje giełda owocowo-warzywna. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany.

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o rozwoju rynków hurtowych oraz o ich pozycji rynkowej. Ogromną zaletą całego obiektu jest jego położenie. Rynek zlokalizowany jest w Katowicach, w samym środku aglomeracji Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, oraz w najbliższym sąsiedztwie głównych ciągów komunikacyjnych: autostrada A4, DK1, Drogowa Trasa Średnicowa.

Rynek OBROKI w liczbach:

Łączna powierzchnia 10 ha
Hale i wiaty 37 000 m²
Giełda owocowo-warzywna 6 700 m²
Ilość miejsc parkingowych 500
Ilość hurtowni 250
Ilość osób zatrudnionych na rynku ponad 2 000
Ilość dziennych wjazdów na rynek 1 500 - 2 000

W ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Polskie Rynki Hurtowe (www.sprh.pl), Śląski Rynek Hurtowy OBROKI Sp. z o.o. prowadzi aktywną działalność na rzecz wspierania, rozwoju, promocji i integracji rolno-spożywczych rynków hurtowych skupiających obrót towarami rolno-spożywczymi na obszarze Polski.