Dne 27. dubna proběhlo v Zory finále Śląskské basketbalové asociace v kategorii U-11, ve které hráči MKS Czechowice-Dziedzice čelili hostiteli ŻAK Żory a UKS 27 Katowice.

Tři nejlepší týmy v lize bojovaly o zlaté medaile na turnaji. Velké publikum bylo svědkem finále, které bylo na velmi vysoké úrovni. První zápas zahrál s horkým jásotem ženy Czechowicz proti Katowice. Navzdory nervovému startu z prvního čtvrtletí byl zápas diktován MKS Czechowice. Výhra 20: 0 ve druhém čtvrtletí umožnila klidnou kontrolu nad schůzkou v následujících etapách, ve kterých bylo do hry dáno více alternativ. Po dobrém setkání zvítězila MKS 51:15.

Zápas s domácím týmem měl rozhodnout, kdo se stane mistrem Slezska. Do utkání nastoupili basketbaloví hráči z Żory, ale od minuty do minuty získali Čeští republikáni výhodu a vyhráli 1 čtvrtinu 10: 5. Ve druhém čtvrtletí se role obrátily a iniciativa patřila basketbalovým hráčům “Ognia”, což snížilo ztrátu na 1 bod. Vyrovnaný boj pokračoval až do poloviny třetího čtvrtletí. Dobré individuální akce a efektivita z řady osobních hodů jim umožnily vyhnout se svým soupeřům na několika výhodných místech, které byly ve čtvrtek ještě větší. Po závěrečné siréně se hráči, trenéři a mnozí fanoušci shromáždili a první šampionát Slezska v basketbalu pro MKS Czechowice-Dziedzice se stal skutečností.

MKS Czechowice-Dziedzice – UKS SP 27 Katovice 51:15 (14: 7, 20: 0, 10: 4,7: 4)
MKS Czechowice-Dziedzice – ZAK Żory 45:31 (10: 5, 12:16, 14: 8, 9: 2)