Dne 25. května se v hale Základní školy č. 8 v Czechowicích-Dziedzicích uskutečnil 1. ročník Mezinárodního basketbalového turnaje OBJKI Basket Cup 2019. Čtyři týmy MKS Czechowice-Dziedzice jako host a pozvaní hosté UKS Orlik Ujazd, BK Frýdek Místek a BO se zúčastnili „basketbalového festivalu“. Koš Ostrava.

Turnaj sliboval, že bude velmi vzrušující a opravdu to bylo. V každé ze 6 hraných her můžete vidět opravdu dobrý basketbal, který hrají všechny týmy. Se svými technickými a motorickými dovednostmi byli hráči Frýdku Místku, kteří s plnou sadou vítězství na 1. místě, ohromující. Druhé místo obsadili hráči z Czechowice MKS a s bronzovými medailemi skončil turnaj s hráči z UKS Orlik Ujazd.

MKS Czechowice-Dziedzice – UKS Orlik Ujazd 31:15 (7: 6, 9: 2, 2: 4, 13: 3)
BK Frýdek Místek – BO Basket Ostrava 71:12 (20: 4, 17: 2, 19: 6: 18: 0)
BO Basket Ostrava – UKS Orlik Ujazd 19:41 (8: 9, 1:20, 4: 7, 6: 5)
MKS Czechowice-Dziedzice – BK Frýdek Místek 28:58 (10:21, 6:14, 4: 5, 8:18)
BK Frýdek Místek – UKS Orlik Ujazd 44:28 (20: 3, 5: 6, 9:14, 10: 4)
MKS Czechowice-Dziedzice – BO Basket Ostrava 35:15 (7: 5, 8: 2, 13: 6, 7: 2)

1. BK Frýdek Místek
2. MKS Czechowice-Dziedzice
3. UKS Orlik Ujazd
4. BO Basket Ostrava

Tým BK Frýdek Místek obdržel působivý pohár a každý z účastníků obdržel medaili financovanou primátorem Czechowice-Dziedzic, kterou předal náměstek primátora Paweł Mrowiec, předseda Výboru pro vzdělávání, kulturu a sport Magdalena Kubík a prezident slezského velkoobchodního trhu OBROKI – Krzysztof de Mehlem.